Dekoracja nanopigmentami

Nanopigmenty

Nareszcie Nowa technologia w dziedzinie dekoracji ..

 

Nanopigmenty  przedstawiają najbardziej wyrafinowane rozwiązanie dla przemysłu,  w dziedzinie designu, estetyki, mody, meblarstwa i wszystkiego co możemy zdefiniować  "Industrial Printing" Bardzo wysoka jakość zadruku nanopigmentami odróżnia ją od znanych i tradycyjnie wykorzystywanych metod druku cyfrowego

Nanopigment, poprzez swoją strukturę jak i jakość nadruku zachowuje się kompletnie inaczej,  w stosunku do znanych tuszy tradycyjnie stosowanych do druku cyfrowego.

Na poziomie strukturalnym nanopigment ma wszystkie właściwości "nanofluidów", a na poziomie druku nanopigment przytwierdza się do każdej powierzchni nawet takiej która z definicji jest niemożliwa do zadrukowania,(szkło może być jedną z takich powierzchni),nanopigment już po zadruku jest odporny na dotyk, jednak powiązania strukturalne z niektórymi materiałami wymagają wymuszonej polimeryzacji w zaprogramowanej temperaturze, inne materiały natomiast zostają penetrowane przez nanopigment i utwardzają się w temperaturze pokojowej.

Nanopigmentami można ozdobić każdą powierzchnię płaską i natychmiast po ich nałożeniu otrzymujemy odporność na dotyk, więc nałożony wzór nie ulega zniszczeniu .

 

Przyczepność do prawie wszystkich powierzchni zapewniona jest poprzez fakt, że kolorowe nanopigmenty  mogą przenikać niektóre materiały, dzięki zwartości odpowiednich składników.

 

 

Nanotechnologia znajduje idealne zastosowanie przy dekorowaniu skóry, drewna, materiałów, itp. Szczególnym przypadkiem jest dekorowanie szkła, gdzie po nałożeniu wzoru możliwe jest zachowanie efektu przejrzystości.

Naturalnie od pigmentu tego typu nie możemy wymagać całkowitej nieprzejrzystości, jest to przez niektórych uważane jako defekt, lecz dla klientów którzy cenią sobie naturalne cechy zdobionego materiału, zwłaszcza przy dekorowaniu materiałów prestiżowych przy których struktura danego materiału powinna być zachowana , jest to niezwykle ważne aby nadruk nie przykrył cech charakterystycznych dla danego materiału. Skóra, drewno etc. są materiałami idealnymi do tego typu dekoracji. Szczególnym przypadkiem jest też szkło, gdzie zachowanie jego przejrzystości przy jednoczesnym nadruku dowolnych dekoracji w wysokiej rozdzielczości, jest ogromną zaletą nanopigmentów, które otwierają nowe możliwości dla dekoratorów wnętrz.

 

Dekoracje nanopigmentamiDekoracje nanopigmentami
2017  HQ DESIGN S.C   Design by Konrad Młynkowiak